Газета "Моя Визитка" - визитная карточка Килийского района. По вопросам размещения рекламы на сайте и в газете обращаться по тел. (04843) 4-30-73, е-mail: my-visitka@i.ua
Перезавантаження системи державної реєстрації: нотаріус – державний реєстратор
2016-02-22 15:18:20

00396124_n8 Впродовж останніх років одним з основних напрямків, спрямованих на реалізацію реформ системи державної реєстрації, є втілення в життя наймасштабніших реформаторських змін в цій сфері. Зокрема, реформаторські зміни відбуваються в роботі державних та приватних нотаріусів.

13 грудня 2015 року Президентом України був підписаний пакет законів щодо реформи системи реєстрації бізнесу та нерухомості, згідно з яким нотаріуси стали повноправними реєстраторами без будь-яких обмежень щодо реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно, фактично перетворившись на величезну кількість мініофісів із надання адміністративних послуг в усіх куточках України, зокрема і в Одеській області.
Вказані сервіси надаються прозоро, без корупції і максимально комфортно для кожного українця.

За державну реєстрацію справляється адміністративний збір, зокрема:

- за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно (крім випадків державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс) у строк, що не перевищує 5 робочих днів, - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати. Також, ч. 1 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачена можливість проведення державної реєстрації прав у більш скорочені строки за підвищену плату.

- за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою, - 0,3 мінімальної заробітної плати;

- за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи–підприємця - 0,1 мінімальної заробітної плати.

Інші розміри адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб встановлені ч. 1 ст. 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань».

Отже, якщо громадянину необхідно зареєструвати бізнес або право на нерухомість, він має можливість звернутися безпосередньо як до державного, так і до приватного нотаріусів, які отримали весь обсяг повноважень з реєстрації по всій країні.

Передача права здійснювати реєстраційні функції нотаріусам забезпечить реальну конкуренцію як серед нотаріусів, так і між нотаріальною спільнотою і центрами адмінпослуг, які буде створено місцевою владою.

Вказані зміни є дуже важливими, особливо для населення сільської місцевості, так як органи державної реєстрації прав розташовані тільки у містах обласного та районного значення.

Державні нотаріальні контори також розташовані у містах обласного та районного значення, але їх чисельність більше, ніж чисельність державних реєстраторів органів державної реєстрації прав.

Робоче місце (контора) приватного нотаріуса знаходиться у межах нотаріального округу, в якому приватний нотаріус здійснює нотаріальну діяльність, а саме не тільки у містах обласного та районного значення, а і у містах, селах та селищах районів областей України.

Враховуючи викладене, державні та приватні нотаріуси України, чисельність яких значно більше ніж державних реєстраторів, зможуть максимально спростити процедуру державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно.

М.Є. Юрченко,
приватний нотаріус


Другие материалы по теме

Добавить комментарий
Ваше имя*:
E-mail:
Сообщение*:
Лента новостей
27 февраля 2020 21:02

23 июля 2019 14:06

23 июля 2019 13:34

01 июля 2019 16:03

01 июля 2019 15:33

01 июля 2019 15:22

Читать всю ленту новостей

Голосование
Какой приблизительный процент от Вашего семейного бюджета уходит на оплату коммунальных услуг?
менее 30% - экономим на всем, поэтому коммунальные расходы минимальные
30%-50% - экономим, но результатов особо нет
50%-65% - тарифы - поборы!
65% и болееГазета «Моя Визитка» г.Килия по праву является визитной карточкой Килийского района. Любой пользователь всемирной сети интернет, будь то житель Килийского района, или случайный гость без проблем для себя найдет все «свежие» новости края Буджацких степей в портале новостей Килии «Моя Визитка».

«Моя Визитка» - лучший потребительский портал Килии и всего Придунайского края. «Моя Визитка» - это современный интернет-портал Килии для современных людей! Мы всегда оперативно публикуем не только региональные новости, но и всеукраинские. Здесь каждый удовлетворит свои потребности, т.к. «Моя Визитка» является развлекательным, информационным, рекламным и новостным порталом Килии, бизнес порталом всей Украины, порталом объявлений и новостей Украины. На нашем сайте и в газете, вы найдете всю необходимую информацию о жизни края.

Газета «Моя Визитка» - это виртуальная доска объявлений Килии и Украины в целом. На нашем сайте вы всегда можете узнать погоду в Килии и в Килийском районе.